V stavebníctve je čas na nezaplatenie. Či už pracujete na splnení náročnej zákazky, alebo sa len snažíte dokončiť dennú prácu do určitej hodiny, niektoré nové aj použité stroje ponúkajú technológie na zvýšenie produktivity.
Taktiež na zaistenie nepretržitej elektrickej energie, kde by v prípade výpadku mohlo nastať poškodenie materiálu, alebo ohrozenia zdravia je potrebná elektrocentrála.
Poďme sa dozvedieť viac o používaní vstavanej technológie u strojov ako minibager, nakladač, dozér atď. Riaďte sa nižšie uvedenými tipmi, aby ste dokončili prácu rýchlo, správne a čo je najdôležitejšie – bezpečne.
PROGRAMOVATEĽNÉ VLASTNOSTI ZVYŠUJÚ EFEKTÍVNOSŤ NAKLADAČA
Pokiaľ ide o produktivitu, prispôsobenie je kľúčové. Dni, kedy bol potrebný technický a servisný vozík na vykonanie zmien v základnej prevádzke stroja sú preč. Teraz môžete vykonať úpravy v reálnom čase zvnútra kabíny stlačením jediného tlačidla. Tu je niekoľko funkcií, ktoré treba hľadať, aby sa váš nakladač dostal na novú úroveň produktivity:
- Systém riadenia spotreby zabezpečí, aby nakladač pracoval na maximálnej účinnosti monitorovaním vstupu operátora a dostupnosti energie. Môžete si vybrať režim napájania na dosiahnutie maximálnej palivovej účinnosti alebo na zvýšenie výkonu motora, keď je potrebný vyšší výkon.
- Prevádzkové režimy hnacieho ústrojenstva sa dajú zvoliť na prispôsobenie výkonu a odozvy stroja. Obsluha si môže zvoliť režimy, ktoré sú optimalizované pre aplikácie typu zaťaženie a preprava, agresívne kopanie a nakladanie, alebo dokonca pre prácu na snehu alebo v iných oblastiach s nízkou trakciou.
- Elektrohydraulické ovládacie prvky snímajúce zaťaženie snímajú pracovné požiadavky a upravujú prietok a tlak tak, aby vyhovovali požiadavkám operátora.
- Programovateľné výťahy zabudované v kabíne pre mieru odozvy prispôsobenú každej aplikácii zjednodušia opakujúce sa úlohy. Cykly kopania sa stávajú záležitosťou niekoľkých jednoduchých pohybov pákovým ovládačom.
- Elektronické tlmenie udáva stroju, prostredníctvom vysoko presných senzorov, tlmiaci koniec pohybu zdvíhacích ramien a vedra. Spomalením pohybu tesne pred dosiahnutím zastavenia ramien sa opotrebenie stroja aj obsluhy zníži.