Tehlový krb v záhrade má štýl: Pozrite si jeho výhody

Tehlový krb v záhrade má štýl: Pozrite si jeho výhody

by spravca

Vychutnajte si relax v záhrade rodinného domu alebo na chalupe. Prichádzajúce slnečné dni sú ako stvorené na grilovačku s priateľmi. Jedinečnú atmosféru príjemne stráveného času pri dobrom jedle umocní záhradný krb s tehlovým obkladom. Pozrite si výhody murovaných krbov a inšpirujte sa možnosťami umiestnenia krbov v exteriéri.

Vonkajší krb s tehlovým obkladom, praskajúce drevo aj typická vôňa otvoreného ohňa  pomáhajú vytvoriť hrejivý pocit a teplo domova.

Prečo zvoliť do záhrady tehlový krb

Tehla je 100 % prírodný materiál tvorený z minerálnych pieskov a hliny. Vypálením pri vysokej teplote získava unikátne vlastnosti, medzi ktoré patrí:

  • Vysoká odolnosť
  • Ohňuvzdornosť
  • Mrazuvzdornosť
  • Stálofarebnosť
  • Bezúdržbovosť
  • Dlhá životnosť.

Vďaka týmto technickým vlastnostiam a prírodnému zloženiu patria lícové tehly a tehlové obklady k ideálnym materiálom pre vonkajšie krby. Zabudnúť však nesmieme ani na originálny dizajn – exteriér s tehlovými prvkami je nadčasový a mimoriadne estetický.

V našich Showroomoch si môžete vybrať nielen odtieň a povrchovú úpravu tehly, ale aj farbu špárovky, ktorá ladí do rôznych architektonických štýlov.

Na každý projekt existuje perfektný odtieň tehličiek. Tehlové obklady a lícové tehly sú dostupné v širokej palete farieb. Stovky tehlových obkladov, lícových tehál aj tehlovej dlažby si môžete pozrieť v najväčšom výstavnom parku strednej Európy, kde pre vás profesionáli z Rustique zdarma pripravia aj vizualizáciu vášho projektu. Showroom s tehlovým obkladom v Bratislave je otvorený 24 hodín 7 dní v týždni.

Stavba vonkajšieho krbu s tehlovými prvkami

Na vytvorenie záhradného krbu s tehlovými prvkami môžete použiť lícové tehly alebo tehlové obklady. Celkový vzhľad oddychovej zóny so záhradným krbom doplnia tehlové dlažby, ktoré môžete použiť na terasu okolo krbu alebo z nej vytvoriť efektné záhradné chodníčky.

Záhradný krb s tehlovým obkladom od Rustique.sk

Ak chcete použiť tehlu ako stavebný materiál, vyberte si mrazuvzdorné tehly s čo najnižšou nasiakavosťou. Medzi také patria napr. šamotové tehly, ktoré sú odolné voči vysokým teplotám a sú tak ideálne na použitie v blízkosti otvoreného ohňa ako obklad spaľovacieho priestoru. Z tejto tehly sa priamo murujú krby, pece, ohniská či skelety pece alebo krbu, ktoré sa obmurujú pohľadovými lícovými tehlami. Na povrchovú úpravu murovaných alebo hlinených krbov môžete využiť aj tehlové obklady.

3 inšpirácie na umiestnenie tehlového krbu v exteriéri

Začleňte záhradný krb do prostredia záhrady či terasy. Podklad pre krb by mal byť stabilný a rovný. Na menšie a jednoduché vonkajšie krby stačí menšia plocha, pri plánovaní väčších krbov sa o umiestnení poraďte s odborníkmi. Zabudnúť by ste nemali ani na dym, ktorý sa z vonkajšieho krbu šíri. Pri výbere umiestnenia teda zohľadnite aj vzdialenosť od vašich či susedových okien – predídete zbytočným nepríjemnostiam.

Moderný krb na terase rodinného domu

Vonkajšie krby s tehlovým obkladom zaujmú už na prvý pohľad. Čoraz častejšie sa objavujú aj na terasách rodinných domov. Obkladové pásiky však môžete vkusne kombinovať v celom priestore exteriéru. S tehlovými obkladmi na fasádu alebo na plot sa váš dom premení na štýlové bývanie.

Sivý tehlový obklad od Rustique.sk použitý na záhradný krb a letnú kuchyňu dotvára dovolenkovú atmosféru altánku

Tehlový krb v záhradnom altánku

Medzi obľúbené dizajnové prvky v záhrade patria altánky. Sú skvelou alternatívou prekrytej terasy, rovnako poskytujú ochranu pred poveternostnými podmienkami a zároveň sú jednoduchšie na montáž. Ak do altánku umiestnite záhradný krb, grilovačku s priateľmi kvôli dažďu už viac rušiť nemusíte.

Krb z tehál ako srdce záhrady

Máte na pozemku miesto, kde sa cítite príjemne? Samostatne stojace záhradné krby a ohniská môžete po príprave podkladu umiestniť kamkoľvek v záhrade a vychutnať si dlhé letné večery pod hviezdami.

 

Môže sa Vám páčiť