Drevené domy – výhody a nevýhody

Drevené domy – výhody a nevýhody

by spravca

V poslednej dobe je vidieť pri výstavbe domov trend návratu ku klasicky vyzerajúcim stavbám. Drevené domy zažívajú svoj návrat na výslnie. Drevo je prírodným materiálom, ktorý vždy bude pôsobiť teplým, útulným a zároveň oku lahodiacim dojmom. Ak ste sa nadchli pri predstave, že váš dom bude z dreva, mali by ste spoznať všetky výhody a nevýhody drevených domov.

Prečo sa rozhodnúť pre klasický dom z dreva

V úvode sme spomenuli príjemný pocit, ktorý máme z dreva už na prvý pohľad. Dom drevenej konštrukcie a k tomu plechový šindeľ Jánošík vás priam prenesú do minulosti. Zároveň sa drevo stáva trendovým materiálom, takže budete držať krok s módou v oblasti výstavby domov. V drevenom dome sa býva veľmi príjemne, budete pociťovať všetky výhody tepelného komfortu a ušetríte na výdavkoch za kúrenie. Aké sú najväčšie plusy drevených domov?

  • Rýchla výstavba dreveného domu. Vybrať si môžete z rôznych možností výstavby. Niektoré je možné realizovať počas celého roka, takže v zime nehrozí zastavenie stavebných prác.
  • Drevo sa dá použiť na stavbu domu s rôznym pôdorysom. Nebudete obmedzení ani vo výbere strechy, ale odporúčame vám vsadiť na plechové krytiny. Plechové krytiny sú lacnejšie a vďaka variabilite ich dizajnu je možné plechové škridle a šindle prispôsobiť akémukoľvek vizuálu domu. K drevu sa najviac hodí už spomínaný plechový šindeľ Jánošík.
  • Drevo má skvelé izolačné vlastnosti. Teplotný komfort pocítite aj počas najtuhšej zimy. V prieme ušetríte približne 10 % nákladov na vykurovaní.
  • Drevené domy sú bezpečné. V prípade vzniku požiaru sa oheň vďaka zuhoľnatenej vrstve dreva šíri pomalšie.

Bývať v drevenom dome má tiež nevýhody

Každá minca má dve strany, a preto aj drevené domy majú nevýhody, ktoré je nutné spomenúť.

  • Pri výstavbe dreveného domu sa obráťte na firmu s dobrými recenziami, aby ste predišli k zlému prevedeniu stavby.
  • Drevené domy majú nižšiu schopnosť zvukovej izolácie. Plechový šindeľ Jánošík využitý na stavbu strechy však dobre pohlcuje zvuky.
  • Domy z dreva nie sú tak tvarovo stále ako tehlové alebo panelové domy.
  • V drevených domoch musíte pravidelne a intenzívne vetrať alebo investovať do rekuperačnej jednotky.
  • Domy vyrobené z dreva sú v prípade povodní menej stabilné.

 

Môže sa Vám páčiť