Chemická kotva pre všetko

Chemická kotva pre všetko

by spravca

Potrebujete upevniť televízor na stenu, postaviť záhradný altánok alebo manželke pripevniť ďalšiu poličku do šatníka? Toto všetko zvládne každý šikovný kutil so základnými nástrojmi, no ako sa vo svete majstrov hovorí: ,,Ak nevieš čo, pomôže chemická kotva.”

Pri spájaní a upevňovaní častokrát postačí aj klasický spojovací materiál,  akými sú staré dobré klince a skrutky, no nezabúdajte na nosnosť upevnenia a požiadavky materiálov, s ktorými pracujete. A tam, kde by vás skrutky a hmoždinky mohli sklamať, zahviezdi chemická kotva.

Chemická kotva -FIS VW Plus 360 S HIGH SPEED - OK SPOJ

Chemická kotva -FIS VW Plus 360 S HIGH SPEED – OK SPOJ

Aká je tá správna chemická kotva? 

Na chemické kotvenie sme sa bližšie pozreli s vyškoleným personálom z OK SPOJ: ,,Chemická kotva je plnohodnotnou náhradou hmoždiniek, kotevný svorník (závitovú tyč, roxor) v materiáli doslova zalepí, pričom je vzniknutý spoj skutočne pevný a odolný.” Kotvu je možné použiť ako v interiéri, tak v exteriéri, do dutých i plných materiálov, v mraze i v zatopených otvoroch.

Chemická kotva - FIS VL 300 T - OK SPOJ

Chemická kotva – FIS VL 300 T – OK SPOJ

Na výber máte univerzálne chemické kotvy, ktoré hravo zvládnu spoje v betóne, kameni či v plnej alebo dutej tehle.

Pri výbere chemickej kotvy si dávajte pozor na zloženie

„V interiéri bez váhania voľte len interiérové chemické kotvy bez obsahu styrénu. Ide o silný karcinogén, preto ak vami zakúpená chemická kotva túto látku obsahuje, pracujte s ňou len vonku. U nás v predajni vám radi poradíme, aký spojovací materiál či chemická kotva sú pre vašu prácu najvhodnejšie.” uzatvárajú odborníci z OK SPOJ.

 

Môže sa Vám páčiť