PDR oprava preliačin na aute: Všetko, čo by vás mohlo zaujímať

PDR oprava preliačin na aute: Všetko, čo by vás mohlo zaujímať

by spravca

Preliačiny – nepriateľ a postrach majiteľov vozidiel. Napriek tomu, že ide o veľmi viditeľné poškodenie automobilu, dajú sa preliačiny odstrániť tak, že po nich nezostane ani stopa. Dokonca je ich možné opraviť spôsobom, že ani vyspelé technológie opravené preliačiny nedokážu detegovať. A to všetko vďaka PDR oprave preliačin. PDR metóda je revolučná oprava, o ktorej vám prinášame zopár zaujímavých informácií.

Preliačiny na aute – príčiny ich vzniku

Preliačiny môžu vzniknúť z mnohých dôvodov od bežných nehôd až po zničujúce krupobitie alebo vandalizmus na aute. Najčastejšie však ide o vašu neopatrnosť alebo neopatrnosť iných šoférov pri parkovaní. Preliačiny veľkého rozsahu spôsobia popadané vetvy po víchrici. Klasické opravy preliačin sú nákladné a oberú vás nielen o peniaze, ale aj o čas. Opraviť lak gitovaním, brúsením a prelakovaním trvá niekoľko dní. A samozrejme, že výsledok je neistý, keďže farba laku sa môže odlišovať od pôvodnej farby. Všetky tieto starosti vyrieši oprava karosérie PDR metódou.

Jedinečná PDR oprava – ako prebieha?

PDR je inovatívnou metódou opravy preliačin, ktorá odstraňuje poškodenie bez potreby farbenia a iných chemických či mechanických zásahov. Pri oprave využíva technik špeciálne nástroje. Sada na opravu preliačin umožní poškodenia vytiahnuť alebo vytlačiť bez najmenších následkov.

Hlavné výhody opravy PDR metódou

PDR je rýchlejšia ako tradičné opravy, čo znamená kratšie obdobie bez vášho vozidla. Bez potreby farbenia a vďaka rýchlosti opráv je PDR cenovo efektívnejšia voľba. PDR umožňuje zachovať pôvodný lak, čím nemení hodnotu vášho vozidla. Pri oprave sa nepoužívajú chemikálie t.j. ide o ekologickú opravu bez vzniku odpadu a dosahu na životné prostredie.

Zlaté ruky technika a sada na opravu preliačin

Opravy PDR metódou vykonávajú špecializované servisy, ktoré realizujú opravu za pomoci sady na opravu preliačin. Technici s praxou sú vyškolení a vďaka precíznej práci dostanú vaše vozidlo do pôvodného stavu. Ako vyzerá sada na opravu preliačin? Jej súčasťou sú rôzne na zákazku vyrobené nástroje. Ide hlavne o háky a kladivká malých rozmerov. Pri vyťahovaní preliačin sa využíva aj lepidlo a reverzné kladivo. Dôležité je silné osvetlenie pomocou reflektorov, ktoré umožní identifikovať aj tie najmenšie preliačiny.

Výsledky PDR sú veľmi pôsobivé – bez viditeľných stôp preliačin a bez potreby následného lakovania. Vozidlo získava späť svoj pôvodný vzhľad, a to bez výrazného časového a finančného investovania.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

Môže sa Vám páčiť