Kuchynský drez a drezové batérie

Kuchynský drez a drezové batérie

by spravca

Istotne sa všetci zhodneme na tom, že k najpodstatnejším priestorom celej domácnosti sa radí kuchyňa. Tu pripravujeme raňajky, obed, večeru, dokonca olovrant a niečo malé pod zub, no a takisto sa tu zvykne počas dňa stretnúť celá rodina. Čo je ale dôležité – každá kuchyňa musí mať funkčné vybavenie a byť tak prispôsobená k aktivitám, ktoré tu bežne vykonávame.

Teda nielen na prípravu jedál, ale napríklad aj na umývanie riadu a základom sa tu stáva prístup k vode a kuchynský drez.

Áno, kuchynský drez je v podstate základnou výbavou každej kuchyne. Viete si predstaviť tieto priestory bez neho? Rozhodne je tu veľkým pomocníkom. Či už pri čistení potravín, umývaní riadu tak aj pri samotnej príprave jedál. Z tohto dôvodu preto býva v kuchyni spravidla umiestnený tam, kde k nemu máme najlepší prístup. Malo by ísť o praktickú, no vo svojej podstate tiež o estetickú súčasť v blízkosti kuchynskej linky.

Z hľadiska praktickosti by bolo vhodné zamerať sa hlavne na rozmery a tvar drezu. Drezové batérie potom predstavujú širokú škálu  toho, čo sa tu dá vybrať. Pre každú kuchyňu sa totiž môže hodiť iný typ, výber je vhodné prispôsobovať konkrétnym priestorom. Typy drezových batérií si môžeme rozdeliť na základe spôsobu ich ovládania, plánovaného umiestnenia, ich materiálu a koncovky.Kuchynský drez a drezové batérie

Ak sa zamyslíme nad samotným výberom, zrejme sa najskôr budeme rozhodovať podľa toho, ako drezovú batériu umiestnime. Teda v akej polohe. A pre každú takúto predstavu existuje riešenie, podľa umiestnenia totiž poznáme tieto druhy drezových batérií:

  • nástenné
  • stojankové

Dôležitý je potom tiež spôsob ich ovládania. Spôsob, akým sa ovládajú. Teda napríklad kohútikové, pákové, tlačidlové a v súčasnosti sa dokonca stretávame aj s modernými dotykovými.

Pre niekoho zohráva dôležitú úlohu tiež ich koncovka. A tá môže byť vysúvacia alebo potom je známa tá klasická „sprcha“.

Konkrétnejšie vám však už s výberom poradia renomovaní predajcovia HeavenShop, kde takisto nájdete dostatočne bohatú ponuku, z ktorej si môžete vybrať to správne pre vás a pre vašu kuchyňu.

Môže sa Vám páčiť