Pri výbere rebríka si odpovedzte na týchto 5 otázok

by spravca

Zistili ste, že budete potrebovať nový rebrík, no neviete ako začať s jeho výberom? Nejde o nič zložité, no ak si na začiatku zodpoviete pár základných otázok, vyberať sa vám bude omnoho ľahšie.

Nejde len o tvar, ale aj bezpečnosť používania

Základom všetkého je ujasniť si, či budete rebrík používať v domácnosti alebo skôr vonku na záhrade. Hoci sa môže zdať, že všetky rebríky sú podobné, nie je to úplne pravda. Odlišujú sa nielen tvarom a cenou, ale aj výškou, bezpečnosťou a inými parametrami. Keď prídete do obchodu a poviete predajcovi, že hľadáte rebrík, prvé čo sa vás spýta bude typ a materiál. K dispozícii je totiž niekoľko prevedení, ktoré sú určujúcim faktorom toho, čo vám ukáže. Vyberať môžete hliníkové rebríky, oceľové a drevené. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody, s ktorými sa treba oboznámiť vopred.

Rozhodnúť sa treba aj pri type, akými sú napríklad výsuvné, jednoduché, univerzálne, obojstranné alebo jednostranné. Výber je podmienený tým, na akú činnosť ho budete používať. Predovšetkým ide o možnosti dostupnosti na určite vyvýšené miesto, ale aj o komfort pri práci. Zohľadniť je potrebné aj výšku, do akej sa chcete dostať. V oblasti rebríkov poznáme tri údaje a to pracovnú výšku, opernú a výškový dosah, pričom každá je ukazovateľom niečoho iného. Ukazovateľ pre vás bude najmä pracovná výška, ktorá predstavuje oblasť, v ktorej pracujete napríklad s vŕtačkou.

Pri používaní dodržujte isté pravidlá

Ak už máte rebrík doma, nezabudnite si naštudovať, ako ho správne rozložiť a postaviť. Podklad musí byť v každom prípade rovný, stabilný a nepohyblivý, inak riskujete úraz. Každý rebrík musí byť postavený v správnom uhle tak, aby bol schopný človeka udržať počas práce. Treba si uvedomiť, že rebríky sú vhodné na krátkodobé činnosti a jednoduché práce. V prípade, že plánujete renovovať fasádu alebo zateplovať dom, rebrík vám postačovať nebude a lepším riešením aj z pohľadu komfortu a bezpečnosti je lešenie.

Pri používaní rebríka by ste mali používať pevné a protišmykové topánky a v žiadnom prípade pri výstupe nemajte plné ruky. V exteriéri odporúčame používanie tejto pomôcky len za priaznivého počasia a určite nie pri silnom vetre. Možno sa to nezdá, no rebrík sa môže po čase alebo zlej manipulácii aj pokaziť. Jeho opravu a údržbu by mala robiť len odborne vyškolená osoba, ktorá sa do problematiky vyzná. Ak hľadáte kvalitný rebrík, pozrite si ponuky predajcu bugy.sk. Nájdete tam nielen drevený rebrík, ale aj online drogériu, kozmetiku a rôzne potreby na domáce práce.

Môže sa Vám páčiť