Zoznámte sa s plastovými oknami

by spravca

Často sa o nich hovorí, ale nie všetci ich majú. Plastové okná sú obľúbenou témou pri každej prestavbe domu alebo bytu. Preto vám predstavíme plastové okná v celej ich kráse.

Ekologická a ekonomická stránka

Ak uvažuje o výmene okien za nové, iste vás trápia finančné otázky. Investícia do plastových okien sa vám vráti vo forme tepelnej úspory. Vaše výdavky na kúrenie sa pri plastových oknách znížia takmer o 20 %.  Znížením spotreby energie zároveň prispejete k ochrane životného prostredia. Nové materiály využívané na výrobu nielen okien, ale napríklad aj na vchodové plastové dvere sú zdravotne neškodné.  Pri ich výrobe sa využívajú materiály nezaťažujúce životné prostredie. Navyše sa dajú po demontáži sto percentne recyklovať. Na ich údržbu nepotrebujete žiadne chemické prostriedky, stačí vám voda a utierka.

Eurookná alebo plastové okná

Nemýľte si tieto dva názvy. Oba označujú kvalitné, robustné okná s izolačných sklom a celoobvodovým kovaním.  Znamená to, že aj plastové okná môžu byť označované ako eurookná.  Je pravdou, že eurookná boli najskôr vyrábané z dreva. V sedemdesiatych rokov minulého storočia boli snahou o náhradu klasických drevených okien v čase energetickej krízy. Neskôr ich nahradili už len plastové okná. Najkvalitnejšie majú 5 až 6 komôr, ktoré sú široké minimálne 5 mm a ich tesnenie je stredové. Plast ako materiál 21. storočia sa využíva vo všetkých sférach života. Na domoch ho môžete nájsť nielen vo forme okien, ale aj ako materiál na plastové dvere.

Čakáme na plastové okná

Preštudovali ste si všetky ponuky a zistili, že plastové okná a ich cena sa odvíja nielen od počtu komôr, ale aj prevedenia. Konečne ste sa rozhodli a vybrali si firmu, ktorá príde k vám domov. Návšteva je potrebná pre zameranie rámov. Následne sa začnú vaše okná vyrábať. Výrobný proces trvá zhruba desať dní. Táto doba je však závislá od typu vami vybraných okien. Ak ste mali špecifické požiadavky na farbu (nevyrábajú sa len v klasickej bielej, ale aj v orechovej alebo šedej farbe), počkáte si o niečo dlhšie. Výroba vašich okien môže trvať maximálne dva týždne, ak ste zatúžili po veľmi netradičných farbách rámov. Samotná montáž je otázkou niekoľkých hodín. Na záver vás čaká dobrý pocit z nových a naozaj kvalitných okien.

 

Môže sa Vám páčiť