Začali sa jarné práce v záhrade a okolo domu. Máte vo výbave rebrík?

Začali sa jarné práce v záhrade a okolo domu. Máte vo výbave rebrík?

by spravca

Každý správny záhradkár, ktorého záhrada je väčšia ako pár metrov štvorcových, by mal mať po ruke rebrík. Rebríky patria do výbavy záhradkárov i majiteľov rodinných domov. Nikdy neviete, kedy budete musieť niečo na dome opraviť alebo v záhrade ošetriť stromčeky či kríky. Aký rebrík sa vám bude hodiť v záhrada a aký na práce okolo domu?

Drevený alebo hliníkový rebrík

V minulosti veľmi obľúbené drevené rebríky už nadobro nahradili hliníkové. Prečo? Pretože tak ako drží farba na betón, tak vydrží hliníkový rebrík roky bez nutnosti údržby. Okrem toho, že je hliník stabilný a nemusí sa ošetrovať, je tiež veľmi ľahký, takže sa s rebríkom z hliníka dobre manipuluje. Drevené rebríky už prakticky nájdete len vo forme štaflí. Štafle, či už drevené, alebo hliníkové, sú pomôcka, bez ktorej sa nezaobídu maliari. Rebrík vo forme štaflí je praktický, keď sa pri práci vo výške musíte pohybovať a mať voľné ruky.

Operný rebrík ako klasika do záhrad

Operný rebrík využívajú záhradkári i domáci majstri. Jeho dolná časť je zapretá do pevného podložia a vrchná časť opretá o stenu či strom. Operný rebrík nie je drahý a dá sa kúpiť v rôznej výške. Ak predpokladáte prácu na rebríku vo výškach, ktoré sa budú meniť, kúpte rebrík výsuvný. Jeho výšku nastavíte jediným pohybom.

Rebrík do A pre maliarov

Už spomínané štafle resp. rebríky do A sa využívajú predovšetkým pri maľovaní stien a stropov. Môžete sa s nimi pohybovať po miestnosti bez toho, aby ste prácne zostúpili z rebríka a posunuli ho o pár centimetrov ďalej. Tieto rebríky sú stabilné, ale nemali by sa používať tam, kde nie je rovná podlaha.

Maximálne variabilný teleskopický rebrík

Teleskopický rebrík sa skladá z viacerých častí, ktoré je možné prepájať a vytvoriť z nich rebrík rôznej výšky. Po zložení jednotlivých častí je rebrík skladný, dá sa dokonca zložiť do takej veľkosti, ktorá sa zmestí do auta. Ak pracujete v rôznych výškach a potrebujete dočiahnuť naozaj vysoko, kúpte si teleskopický rebrík.

Schodíky ako SOS záchrana

Do malých bytov je zbytočné kupovať rebrík. Na bežné práce ako je výmena žiarovky, utretie prachu zo skrine alebo na umývanie okien vám stačia hliníkové schodíky. Dajú sa kompaktne zložiť, nezaberú veľa miesta, sú stabilné a majú pohodlnú plošinu vhodnú na dlhodobejšie státie.

 

 

Môže sa Vám páčiť