Vchodové dvere sú vstupnou bránou do vášho kráľovstva

Vchodové dvere sú vstupnou bránou do vášho kráľovstva

by spravca

Tak ako si potrpíme na tom, aby bolo u nás doma všetko zladené, nemali by sme zabúdať ani na exteriér domu či bytu. Vchodové dvere nás oddeľujú od vonkajšieho prostredia, chránia nás pred nevítanými návštevníkmi, ale aj izolujú pred hlukom či chladom. Sú prvou vecou, ktorú vidíme pred vstupom do nášho bytu či domu, preto si dajme záležať na tom, aby boli dokonale funkčné a estetické. Na tieto dvere sa predsa budete pozerať nielen zvonka, ale aj zvnútra.

Aké dvere, taký majiteľ

Vchodové dvere

Nie je tajomstvo, že vchodové dvere sú našou vizitkou. Nejde však len o to, že by mali byť vždy čisté alebo bez viditeľných známok poškodenia. Tak ako si potrpíme na tom, aby nám obuv ladila s oblečením, musia aj vchodové dvere ladiť so stavbou. V prípade, že vyberáte vchodové dvere do bytu, je vaša úloha o niečo jednoduchšia, pretože tieto dvere nie sú vystavené slnečnému žiareniu alebo poveternostným vplyvom. Dizajn dverí často pripomína klasické interiérové dvere, akurát sú vybavené systémom uzamykania, prípadne priezorom. Ľahko nájdete dekor, ktorý bude ladiť s vašimi interiérovými dverami. Ak však vyberáte dvere do domu či komerčnej budovy, tu už je nutné siahať po materiáloch, ktoré sú schopné odolávať okolitým vplyvom, nezľaknú sa vlhkosti ani UV žiarenia. Najčastejšou voľbou sú plastové alebo odolnejšie hliníkové vchodové dvere.

Vchodové dvere sa prispôsobujú aj charakteru stavby

Rovnako ako vkus majiteľa, aj charakter stavby ovplyvňuje voľbu vchodových dverí. Nie je totiž jedno, či vyberáme dvere do štandardnej stavby alebo energeticky úspornej budovy. Dvere musia byť prispôsobené stavbe izolačnými vlastnosťami, materiálovo aj dizajnovo, nehovoriac o otázke bezpečnosti. Zatiaľ čo v panelákoch sa stretávame s viacerými samostatne uzatvárajúcimi sa dverami (vchodové dvere bytovky, dvere v spoločnej vstupnej chodbičke a samotné dvere do každého z bytov), v rodinných domoch predstavujú jedinú vstupnú bránu do vášho súkromia, preto nie je na škodu uvažovať aj o kvalitných bezpečnostných dverách. Či si vyberiete z ponuky plastových dverí, hliníkových, alebo bezpečnostných dverí, môžete sa spoľahnúť na to, že už aj kvalitné plastové dvere obsahujú mechanizmy či oceľovú výstuž, ktoré zvyšujú bezpečnosť dverí.

A čo samotný štýl dverí? Dnes už neplatí, aké okná, také dvere. K oknám v dekore dreva môžete s čistým svedomím zvoliť dvere čierne alebo antracitové, ktoré budú ladiť napríklad s okennými parapetmi. Nebojte sa farebných a materiálových kombinácií. Aj keď ste si zvolili na dom plastové okná, môžete ich doplniť kvalitnými hliníkovými vchodovými dverami, ktoré zvýšia vašu bezpečnosť. Vchodové dvere, rovnako ako interiérové, môžu obsahovať presklenie v rôznom rozsahu, číre, nepriehľadné, so vzorom. Pri výbere dverí si tiež volíte kovanie, a to pre obe strany dverí. Zvonka madlo alebo guľa – zvnútra klasická kľučka a pod. Všetko závisí od vašich preferencií. Držíme vám palce, aby ste dokázali vašimi novými vchodovými dverami vyjadriť vašu osobnosť a vycibrený vkus.

 

 

Môže sa Vám páčiť