Uvažujete o podlahovom kúrení? Spoznajte všetky jeho výhody

Uvažujete o podlahovom kúrení? Spoznajte všetky jeho výhody

by spravca

Podlahové kúrenie je najlepším spôsobom dosiahnutia ideálnej teploty v každom priestore. Môžeme pokojne konštatovať, že ide o veľmi výhodný spôsob kúrenia, ktorý vás milo prekvapí funkčnosťou i cenou. Ak práve uvažujete o inštalácii podlahového kúrenia, o jeho kúpe vás presvedčia desiatky výhod.

Podlahové kúrenie pre nízkoenergetické domy

Podlahové kúrenie sa stáva trendom nielen v nízkoenergetických domoch. So žiadnym iným spôsobom vykurovania by ste nedosiahli takú úsporu ako s podlahovým kúrením. Toto kúrenie je nielen šetrné k vašej peňaženke, ale aj k životnému prostrediu. Samozrejme, že je potrebné sa obrátiť na odborníkov, ktorí za dobrú cenu odvedú perfektnú prácu. Napríklad firma podlahové kúrenie Prešov ENERTOP je špičkou medzi firmami, ktoré sa zaoberajú inštaláciou podlahového kúrenia a predajom tepelných čerpadiel.

Za vysokú kvalitu zaplatíte rozumnú cenu za montáž a zabezpečený budete mať tiež servis podlahového kúrenia. Úspora podlahového kúrenia je daná tým, že teplo vytvára tepelné čerpadlo. Tepelné čerpadlá dokážu využívať na kúrenie energiu získanú z okolitého prostredia. Vďaka tomu je tento spôsob kúrenia naozaj najúspornejším variantom. Zároveň podlahové kúrenie eliminuje energetické straty, ku ktorým často dochádza pri klasickom kúrení prostredníctvom radiátorov. Straty sú spôsobené predovšetkým vetraním, kedy cez okná unikne 90 % tepla.

Táto strata je pri podlahovom kúrení minimálna. Rozohriatie podlahy síce trvá dlhšie, ale následne sa teplo akumuluje a podlaha ho dokáže vyžarovať dlhý čas po vypnutí kúrenia. Veľkou výhodou je i to, že podlahu nemusíte rozohriať do takej vysokej teploty ako radiátor.

Podlahové kúrenie pre komfort i zdravie

Podlahové kúrenie je riešením pre ľudí, ktorí trpia alergiami. Pri podlahovom kúrení vám nehrozí vírenie prachu, vytváranie suchého vzduchu alebo naopak nahromadenie vlhkosti v miestnosti. Komfort bývania úzko súvisí so vzhľadom obytných priestorov. Pri podlahovom kúrení steny domu nebudú pokryté nevzhľadnými radiátormi. Ušetrené miesto môžete využiť estetickejším spôsobom.

Ak oslovíte renomovanú firmu, nemusíte sa obávať poruchovosti kúrenia. Podlahové kúrenie je takmer bezúdržbové.  Tento spôsob kúrenia je vhodný do každej miestnosti a dá sa nainštalovať pod všetky druhy podlahy okrem drevenej.

 

 

 

Môže sa Vám páčiť