5 druhov bazénového príslušenstva pre váš nadzemný bazén

5 druhov bazénového príslušenstva pre váš nadzemný bazén

by spravca

Relaxovať v záhrade pri vlastnom bazéne je v letných mesiacoch snom mnohých z nás. Tento sen sa vďaka kvalitným nadzemným bazénom stáva dostupnou možnosťou. Ak ste však bazénový nováčik, budete potrebovať aj to správne bazénové príslušenstvo. Správna starostlivosť o bazén predĺži jeho životnosť a ušetrí vám čas. Tu je príslušenstvo k bazénu, ktoré by ste mali zvážiť:

1.      Krycie plachty a solárne plachty

Jeden z najdôležitejších bazénových doplnkov. Odchádzate na pár dní preč? Pokazilo sa počasie? Krycia plachta vám pomôže. Chráni totižto váš bazén pred rôznymi nečistotami, keď ho práve nepoužívate. Tieto výrobky majú aj bezpečnostnú funkciu – napr. zamedzia utopeniu domáceho zvieratka. Teplotu vody vám pomôže udržať solárna plachta, ktorá zamedzí nočným stratám tepla, znižuje aj celkovú vlhkosť vzduchu a pomáha s vyhrievaním vody. Výsledkom môže byť zníženie nákladov na energiu zhruba o 30-50 %.

2.      Podložka pod nadzemný bazén

Bazény treba chrániť nielen zvrchu, ale aj zospodu. Zatiaľ, čo plachta zakrýva hladinu pred nečistotami a počasím, geotextilná podložka chráni dno bazéna viacerými spôsobmi. Chráni pred splesnivením a poskytuje ochrannú vrstvu, takže dno bazéna je odolnejšie proti poškodeniu. To platí najmä pre nafukovacie bazény. Podložka pod bazén chráni aj pôdu a trávu pred vodou, ktorá vytečie či vyšplechne z bazéna.

3.      Schodíky k bazénu

Či už nadzemný bazén používate iba vy alebo aj vaše deti a iní členovia rodiny, platí zásada: “Bezpečnosť nadovšetko”. Bazénové schodíky zjednodušia vstup aj výstup. To znamená menej pošmyknutí a pádov. Naviac, používanie správne upevnených schodíkov je šetrnejšie aj pre steny bazéna, o ktoré by ste sa zrejme opierali.

4.      Príslušenstvo na údržbu bazéna

O údržbe bazéna by sa dalo napísať veľa. Zahŕňa veľa úkonov – čistenie bazéna, údržbu filtrov a hadíc, sledovanie zloženia a pH vody, ale aj drobné opravy. Správne príslušenstvo vám však údržbu značne uľahčí. Pre dezinfekciu sa zíde plávajúci zásobník na chlór s teplomerom, ktorý zabezpečí postupný prísun nutných chemikálií. Pre opravu bazénovej fólie sa vám zídu záplaty a lepidlo na bazénovú fóliu. Najmä pre väčšie bazény určite zvážte sieťku pre vylovenie drobných nečistôt, ako aj vysávač, ktorý udrží dno bazéna v dobrom stave.

5.      Pohodlie v bazéne

Bazén by mal byť hlavne o príjemne strávenom čase. S niekoľkými kúskami príslušenstva si môžete zorganizovať pravú bazénovú párty alebo zlepšiť rodinný relax. Sedačky, nafukovacie plávajúce bary alebo vaničky určené na umytie nôh patria medzi obľúbené produkty. Ak máte vírivku alebo menší bazén, možno oceníte bazénový prístrešok, ktorý poskytne základnú ochranu pred nečistotami, ale aj priamym slnkom.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že mať bazén znamená aj veľa starostí. Samozrejme, náročnosť údržby závisí na type a veľkosti, ale vôbec nemusí ísť o “žrúta času”. Pri pravidelnom čistení a údržbe, na ktoré si rýchlo zvyknete, vám naozaj stačí zopár užitočných bazénových doplnkov. A potom už ostáva len prezliecť sa do plaviek a môžete si užívať.

 

Môže sa Vám páčiť