Servis klimatizácie je dôležitý

by spravca

Mnohí ľudia predpokladajú, že klimatizácia musí byť skontrolovaná profesionálnou servisnou technológiou iba v prípadoch poruchy klimatizácie. V skutočnosti by vaša klimatizácia mala byť mať pravidelný servis a údržbu, aby ste sa vyhli drahým opravám klimatizácie. Pravidelný servis a údržba vašej klimatizácie zaručí efektívne fungovanie a dlhšiu životnosť.

Aké sú dôvodu, pre ktoré by vaša klimatizácia mohla vyžadovať predčasný servis.

Klimatizácia nechladí správne

Cítite, že miestnosť nie je ochladená ako obvykle? Pravdepodobne to môže byť problém so vzduchovými filtrami, alebo nízkou hladinou chladiva. Znečistené vzduchové filtre je možné ľahko vymeniť, avšak chladivo bude vyžadovať servis od špecialistu na klimatizácie, ako napríklad lacna-klima.sk, ktorá poskytuje servis klimatizácii v Trnave, Galante, Dunajskej Strede a okolí.

Chladivo je chemikália používaná na aktívne chladenie vzduchu prúdiaceho cez vašu klimatizáciu. Nízke množstvo chladiaceho média je často príčinou zhoršenia chladiaceho výkonu, ale s chladivom by mal zaobchádzať len skúseným odborník.

Nepríjemné pachy

Ak zacítite nezvyklé pachy, je to znamenie, že klimatizácia potrebuje opravu. Pachy môžu byť spôsobené plesňou, čo ovplyvní aj kvalitu ovzdušia vášho domova. Pleseň by sa mala ihneď odstrániť, pretože je to patogén, ktorý sa ľahko šíri vzduchom.

Častý reštart

Ak sa klimatizácia často zapína a vypína, je určite problém, ktorý je potrebné skontrolovať. Časté opätovné spustenie môže byť spôsobené mnohými faktormi, ako je predimenzovaná klimatizácia, porucha termostatu, vypínača, nízka hladina chladiacej kvapaliny, zmrazené špirály odparovacej nádoby a tak ďalej. Proces konštantného zapínania / vypínania spotrebuje viac energie, vedie k vyšším účtom a negatívne ovplyvní životnosť vašej klimatizácie.

Trnava, Galanta, Sereď – servis, údržba a oprava klimatizácie

Lacna-klima.sk je prvá voľba pre servis a opravy klimatizácie. Kontaktujte servis klimatizácie tel. 0911 700 700, mail info@lacna-klima.sk

 

Môže sa Vám páčiť