Oplocujete pozemok? Nezabudnite na tieniacu plachtu na plot

by spravca

Ak oplocujete pozemok, plot z pletiva je variantov lacnou a praktickou. A aj tu máte na výber. Zaobstarať si môžete pozinkované pletivo, zvárané pletivo alebo poplastované pletivo.

Poplastované pletivo patrí k lacnejším typom oplotení, ale pri manipulácii s ním musíme dávať väčší pozor, aby sme nepoškodili ochrannú PVC úpravu. Tento typ pletiva zaručí dlhšiu bezúdržbovosť. Nemusíte ho natierať, takže ušetríte za farbu.

Pevnosť poplastovaného pletiva záleží od hrúbky drôtu. O niečo jednoduchšie sa inštaluje pozinkované pletivo. Ďalším variantom je aj zvárané pletivo, ktoré vyniká svojou pevnosťou a kvalitou. V prípade, že by ste chceli taký plot trochu zamaskovať, môžete u neho zasadiť živý plot. Tu je ale nutné počítať s tým, že sa oň musíte tiež starať.

Ďaľšou možnosťou ako si zabezpečiť trochu viac súkromia je tieniaca sieť (tieniaca plachta na plot). Tieniace siete na drôtené oplotenie sú určené predovšetkým k zatieneniu alebo zneprehľadneniu plotu z drôteného pletiva, ako aj na zatienenie skleníkov, záhradných prístreškov alebo terás.

Môže sa Vám páčiť