Poznáte postup pri vybavovaní hypotéky?

by spravca

Hypotéka je jeden zo zložitejších produktov, ktorý môžeme od banky získať. Preto pred tým, než si na seba prenesieme takúto zodpovednosť je dôležité, aby sme zistili, ktorá hypotéka je pre nás tá najvhodnejšia.

Pokiaľ sa v tomto odvetví nepohybujeme denno denne, bolo by dobré si najať niekoho kto je oveľa skúsenejší, vyštudovaný. Pokiaľ teda si chceme byť istí, že naše nasledujúce kroky sú správne, kvalitný finančný poradca, nám pomôže so všetkými dôležitými rozhodnutiami a zariadi, aby sme hýbali dopredu čo najrýchlejšie a hlavne správnym smerom.

Samozrejme je veľa faktorov, ktoré by sme mali premyslieť pred tým, než sa pustíme do vybavovania hypotéky.

Mali by sme sa uistiť:

  • suma o ktorú budeme žiadať je dostačujúca, alebo naopak neprehnaná
  • či je v našich silách hypotéku splácať
  • či máme dosť našich vlastných peňazí, aby nám bola hypotéka schválená.

Pokiaľ teda ideme teda riešiť hypotéku na stavbu domu, alebo na rekonštrukciu, spolu s našim finančným poradcom , by sme si mali dať veľmi záležať na výbere banky. To akú banku si vyberieme, ovplyvní skutočne veľa.

Pri výbere banky by sme si mali dať pozor na

  1. Zmluvné podmienky
  2. Cenu poistenia
  3. Výšku splátok
  4. Možnosť odkladu splátok

Pri vyberaní tej správnej banky pre nás, podľa našich možností, si porovnáme vyššie uvedené body a vyberieme tú správnu. Vyberáme len z bánk, pre ktoré sme my adekvátni klienti, pretože na to, aby nám bola hypotéka schválená, musíme  aj my spĺňať podmienky banky.

Väčšina bánk má v ponuke aj nejaký bonus, ktorý by mal dopomôcť k tomu, aby sme si práve danú banku vybrali. Dosť často, práve tento faktor rozhoduje, samozrejme len pokiaľ je pre nás výhodný – preto môže byť vhodné oboznámiť sa s novinkami a aktualitami finančného trhu.

Všetko si dopredu naplánujme a snažme sa plánu aj držať. Pokiaľ si veci dobre naplánujeme, môžeme sa vyhnúť komplikáciam. Stáva sa, že nám ostane nedostavaný dom, ale financie budú vyčerpané. Poprípade nám  hypotéku ani neschvália.

Nech už sa rozhodneme pre akúkoľvek hypotéku, a akúkoľvek banku, je viac ako potrebné, aby sme boli voči tomuto záväzku zodpovední. Pokiaľ tak neurobíme, je možné, že požičané peniaze nám môžu narobiť viac škody ako úžitku, čo určite nie je plán.

 

Môže sa Vám páčiť