Použité stroje šetria peniaze a môžete ich mať aj so zárukou

Použité stroje šetria peniaze a môžete ich mať aj so zárukou

by spravca

Mnoho majiteľov firiem má predsudky voči nákupu ojazdených automobilov či použitej techniky alebo náradia. Iste, cez inzerciu často kupujete mačku vo vreci, to však nemusí platiť pre použité stroje. Ich kúpou totiž môžete získať pre vaše podnikanie prevereného pomocníka so zárukou, ale aj ďalšie benefity. Prečítajte si, prečo sa nákupu použitých strojov nemusíte obávať.

Použité stroje šetria peniaze

Možno ste to netušili, ale drvivá väčšina firiem ukončí svoju činnosť do niekoľkých rokoch od svojho vzniku z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov. A ak ste niekedy skúšali podnikať, určite uznáte, že udržať cash flow pri výkyvoch príjmov môže byť nadľudská úloha. Mnoho majiteľov (najmä začínajúcich) firiem sa teda snaží ušetriť, kde sa len dá.

Medzi najnákladnejšie položky, ktoré dokážu zamávať firemným rozpočtom, patrí obstaranie potrebnej mechanizácie. Nové stavebné stroje majú ceny v rádoch desiatok až stoviek tisíc eur. Našťastie však existuje viacero alternatív:

Obstaranie na leasing – Veľmi výhodný spôsob získania nového stroja, mesačné splátky môžete postupne financovať z príjmov zo zákaziek, ktoré vďaka nemu vykonáte. Počítajte však s tým, že pri leasingu môžete v skutočnosti zaplatiť za stroj o jednotky až desiatky % navyše, čo pri cenách väčších strojov rozhodne nie je zanedbateľná suma. Na uzavretie leasingovej zmluvy potrebuje mať vaša firma určitú históriu a dobrú finančnú kondíciu bez väčších záväzkov.

Požičovňa stavebných strojov – Ponúkne vám vysokú flexibilitu, pri náhlom prívale zákaziek jednoducho získate posily pre váš strojový park a vyhnete sa tak zbytočným prestojom a prípadným zmluvným pokutám. Niektoré požičovne stavebných strojov ponúkajú aj dlhodobé výpožičky s priaznivými cenovými podmienkami a komplexnými službami vrátane servisu stroja priamo na stavenisku alebo prenájmu spolu so strojníkom.

Kúpa cez inzerciu – Na slovenských i zahraničných inzertných portáloch nájdete stovky inzerátov s ponukou najrôznejšej stavebnej či inej mechanizácie. Ceny sú často lákavé, no odhadnúť technický stav a výšku prípadných nutných investícií prostredníctvom fotografií či telefonátu s predajcom nie je možné. Jediným riešením je ísť na osobnú obhliadku stroja so skúseným technikom alebo mechanikom, ktorý dokáže rozoznať prípadné chyby. To však stojí čas a ak narazíte na vami požadovaný stroj v dostatočne dobrom stave v rámci prvých troch obhliadok, môžete si gratulovať. Aj niekoľko mesiacov po kúpe sa môžu na stroji objaviť skryté chyby a s nimi nutnosť nečakaných investícií.

Použité stavebné stroje so zárukou – Existujú predajcovia stavebných strojov, ktorí sa zaoberajú výkupom strojov z druhej ruky, ich opravou a následným predajom. Vďaka tomu môžete získať plne funkčný stroj so zárukou, avšak za zlomok ceny nového.

Stavebné stroje i poľnohospodárske stroje so zárukou

Jedným z predajcov, ktorí ponúkajú použité stavebné stroje je Zeppelin SK. Ide o oficiálneho predajcu strojov CAT na Slovensku s vynikajúcim servisným zázemím. Vďaka tomu môže ponúknuť na použité stroje dva typy záruk. Prvou je Dealer Certified Used, pri ktorej máte záručnú dobu 6 mesiacov, resp. 1 500 motohodín. Záručná doba pri druhom type záruky CAT Certified Used je až 12 mesiacov, resp. 3 000 motohodín.

Takéto použité stroje podrobujú technici dôkladným servisný prehliadkam a opravám. Napriek tomu, že ide o stavebné a poľnohospodárske stroje z druhej ruky, musia spĺňať prísne limity veku a opotrebovanosti. Po zakúpení ich teda môžete ihneď nasadiť do prevádzky bez toho, aby ste na nich museli niečo opravovať či dolaďovať.

Môže sa Vám páčiť