Nástenný digestor do kuchyne je nenahraditeľný!

Nástenný digestor do kuchyne je nenahraditeľný!

by spravca

Je ťažké si predstaviť moderný dom bez použitia domácich spotrebičov, ale hlavným spotrebičom, ktorý by mal byť v každej kuchyni, je digestor. Jeho význam nemožno preceňovať: čistí vzduch pri varení, zachováva hygienu kuchynského nábytku a odstraňuje nepríjemné pachy. To zachováva pohodu majiteľov a kvalitu pripravených jedál, pretože prebytočné častice prachu a tuku a škodlivé produkty rozkladu sa nedostanú do produktov.

Najbežnejšou verziou digestorov sú nástenné digestory. Toto zariadenie sa spolu s filtrami jednoducho pripevní na stenu, nad sporák. Proces inštalácie takéhoto zariadenia je maximálne jednoduchý, preto je možné vybrať si kvalitný digestor za priaznivú cenu. Okrem toho majú takéto modely veľa dizajnových možností – pre kuchyne s akýmkoľvek interiérom a usporiadaním.

Čo môže byť nástenný digestor

  • Plochý. Jedná sa o kompaktný nástenný model, ktorý vyzerá ako priezor nad povrchom kachlí. Tento digestor je v miestnosti takmer neviditeľný, čo vám umožňuje použiť ho pre najzložitejšie štýly interiéru.
  • Kupola. Zariadenie má rovné alebo zaoblené kupolovité plochy. Stenová konštrukcia môže byť obložená kameňom, vďaka čomu bude podobná krbu. Takéto modely sú masívnejšie, ale vďaka tomu sú efektívnejšie, pretože dokážu pokryť značnú plochu na čistenie – aj keď sa v kuchyni často a veľa varí.
  • Naklonený. Tento typ konštrukcie súvisí s plochými digestormi, ale je potrebné ich umývať častejšie, pretože ventily nasávania vzduchu takmer nechránia ozdobné prvky a sieťku na zachytávanie mastnoty. Šikmé puzdro vám však zabráni naraziť hlavou do jeho okrajov.

Výhody nástenného digestora

Filtrácia je možná vďaka odvádzaniu špinavého vzduchu von cez potrubie. Ďalšou možnosťou je recyklácia. V tomto prípade sa vzduch čistí od veľkých častíc cez tukový filter a uhlíkové filtre zachytávajú najmenšie častice prachu a nečistôt, ako aj odstraňujú nepríjemné pachy, po ktorých sa rovnaký prúd vzduchu vráti späť do miestnosti.

Majte na pamäti, že tukové filtre je možné umyť v mydlovej vode a znova použiť a uhlíkové filtre je potrebné zakaždým vymeniť za nové.

Medzi jednoznačné výhody nástenného odsávača pár možno zdôrazniť:

  • energetická účinnosť – vďaka ekomotorom a LED osvetleniu;
  • jednoduchá inštalácia a jednoduchá údržba;
  • odolnosť – vďaka materiálu (nehrdzavejúca oceľ alebo keramika);
  • rozmanitosť dizajnu;
  • kompaktnosť a pohodlné umiestnenie.

Nástenný digestor sa stane kľúčovým prvkom kuchyne a spoľahlivým pomocníkom pre každú gazdinku! Preto neváhajte a nainštalujte toto zariadenie – zachová estetiku, čistotu kuchynského nábytku a sviežosť vzduchu na dlhú dobu!

Môže sa Vám páčiť