Najrozšírenejší škodcovia v domácnostiach

Najrozšírenejší škodcovia v domácnostiach

by spravca

Stále viac a viac majiteľov domov bojuje so značným množstvom škodcov, ktoré vedia narobiť mnohé nepríjemnosti. Obzvlášť potkany či myši sú prenášačmi závažných ochorení, pričom najčastejšie ich nájsť v pivnici a skladových priestoroch. Z tohto dôvodu je potrebné kontrolovať dané priestory, dbať na poriadok a zbaviť sa každej potravy, ktorá môže byť pre hlodavcov tým najväčším lákadlom. Samozrejme, že teplé či suché miesto je pre škodcov tým najväčším lákadlom a inak tomu nie je ani v prípade kún, ktoré možno nájsť predovšetkým v podkroví a v motorovom priestore. Ako proti ním bojovať?

Ako môžu kuny poškodiť motorové vozidlo?

Kuny už nie sú doma len v lese, ale aj v osadách a mestách, čo rozhodne nie je dobrá správa. Obzvlášť vtedy, ak prehrýzajú lanká, brzdové hadičky a gumené manžety kvôli ich územnému správaniu, čo je koniec koncov nielen nepríjemné a drahé, ale zároveň i nebezpečné. Ideálnym a najpoužívanejším odpudzovačom je Deramax, ktorý slúži k ochrane priestoru, v ktorom je umiestnený. Je možné ho využiť ako odpudzovač-plašič myší, potkanov, kún a lasíc. Generované ultrazvukové signály majú automatickú zmenu kmitočtu v danom rozsahu, aby si hlodavce (alebo kuna a lasica) na signál nezvykli a súčasne aj automatickú zmenu výkonu (náhla zmena výkonu), ktorá prispieva k vyššej účinnosti tohto typu odpudzovača. Vďaka tomuto zariadeniu je dané územie chránené pred „neželanou návštevou“, a to efektívnym a humánnym spôsobom.

Chráňte vašu domácnosť pred škodcami i živelnými pohromami

Odpudzovače škodcov by mali byť súčasťou vybavenia nejednej domácnosti, keďže dokážu ochrániť nielen majetok, ale veľakrát i zdravie jej členov. Skvelou správou je, že domácnosť je možné ochrániť aj pred živelnými pohromami a nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia, k čomu slúži inteligentná meteostanica, ktorá zobrazuje údaje o aktuálnej predpovedi počasia, pravdepodobnosti zrážok, búrok či UV indexe.

 

 

 

Môže sa Vám páčiť