Milujete sklo? 5 tipov, ako ho využiť v interiéri

Milujete sklo? 5 tipov, ako ho využiť v interiéri

by spravca

Sklo pôsobí v každom interiéri veľmi čisto, moderne a vzdušne. Kedysi sa sklo striktne využívalo len ako výplň okien a v istej miere i dverí. Dnes nájdete sklo v rôznych interiérových prvkoch. Kalené alebo vrstvené sklo je bezpečné a navyše sa dobre udržiava. Sklo v interiéri nemusí byť len číre. Dofarbením vznikajú zaujímavé detaily hlavne v kombinácii so správnym osvetlením. Esteticky pôsobí sklo gravírované. Kde všade sa dá vo vnútri domu sklo využiť?

1. Sklo ako súčasť nábytku

Sklo nemusí v nábytku vypĺňať len vitríny. Perfektne vyzerajú sklené police a regály. Namiesto klasického dreveného či kovového konferenčného stolčeka kúpte stolček z tvrdeného skla. Sklené môžu byť dokonca aj stoličky v jedálni alebo pracovná plocha kuchynského ostrovčeka. A čo by ste povedali, keby dvierka kuchynskej linky boli vyrobené z matného skla?

2. Sklo ako obklady stien

Nápad za všetky peniaze je sklo využité namiesto obkladov stien za kuchynskou linkou. V tomto priestore sa často nachádza keramická doska, ktorá sa dobre udržiava. Lenže podobne dobre sa udržiava tiež sklo. Na pokrytie steny za sporákom je nutné využiť kalené sklo, ktoré odolá vyšším teplotám. Pre zvýšenie efektu vsaďte na sklenú dosku s digitálnou potlačou. Vytvorenie ornamentov alebo celých obrazov je fascinujúcou dekoráciou.

3. Sklo ako celé schodisko

Číre sklenené schody pôsobia už na prvý pohľad luxusne. Zároveň skvele presvetlia miestnosť a vytvoria jednotný dizajn. Sklo využité na výrobu schodiska sa často kombinuje s kovom. Táto kombinácia je nesmierne moderná a priam vyvoláva dojem umeleckého veľdiela. Sklené schodisko je veľmi odolné a udržuje sa oveľa jednoduchšie ako drevené.

4. Sklo ako deliaca stena

Sklené deliace steny sú najlepším riešením všade, kde nechcete prerušiť kontinuitu priestoru, ale potrebujete občas predeliť miestnosti. Ide napríklad o obývacie izby prepojené s kuchyňou. Pri varení prenikajú nepríjemné pachy a para do obývacej časti, čo nesvedčí nábytku. Sklené deliace steny sa hodia do spálne, v ktorej máte vytvorený pracovný kútik. Posuvné sklené dvere, ktoré sa zatvárajú do puzdra, sú tiché a zaberú minimum miesta.

5. Sklo ako dekorácia

Zabudnúť nesmieme ani na menšie sklené výrobky. Sklo je ideálnym materiálom pre výrobu dekorácií. Nejde len o typické vázy. Zo skla sa vyrábajú sochy, stojany, svietniky alebo trendové svietidlá.

 

 

Môže sa Vám páčiť