Moderné interiérové dvere

Moderné interiérové dvere

by spravca

Trendy sa neustále menia vo všetkých sférach interiérového dizajnu, a to vrátane dverí. Klasické dvere s pántmi, ktoré sa otvárali smerom do miestnosti, nahradili nové posuvné systémy. Drevené materiály sa postupne stávajú minulosťou a žiadané sú sklené dvere alebo dvere vyrobené z kombinovaných materiálov. Hnedé odtiene dverí už takmer nevidieť, ale krémové alebo čierne sú priam nevyhnutnosťou v každej modernej domácnosti. Z akých dverí sa dá v súčasnosti vyberať?

Drevené alebo laminátové interiérové dvere?

Rozhodujete sa medzi laminátovými a drevenými dverami do interiéru? Ak sa neviete rozhodnúť, skúste vsadiť na top trend posledného roka, ktorým sú sklené dvere. Moderný nábytok a moderné doplnky do interiéru sú v súčasnosti plné sklených prvkov. Pokojne ich zasaďte aj do otvoru dverí. Niekomu takáto predstava nesedí a spoľahne sa na klasiku, a to dvere drevené. Drevo je pevné a hodí sa do tradične zariadených interiérov. Najlacnejšie sú dvere laminátové, ktoré odolajú mechanickému poškodeniu a vyzerajú skvele.

Posuvné alebo polodrážkové interiérové dvere?

Polodrážkové dvere sú klasické dvere, ktoré poznáte zo svojho detstva. Stále patria medzi najviac využívané typy dverí. Skladajú sa z pántov a zo zárubne, do ktorej sú vyfrézované drážky. Samotné dvere vystupujú nad líniu zárubne. Postupne sú polodrážkové dvere nahrádzané posuvnými typmi dverí. Posuvné dvere ušetria miesto a ich otvárací mechanizmus je veľmi tichý. Oceníte ich napríklad v malej chodbe, kde sú v blízkosti dverí umiestnené vešiaky a predsieňové zostavy. Posuvné dvere sa otvárajú posunutím smerom na stenu alebo sa vysúvajú do steny, v ktorej je zabudované dverové puzdro.

Aké trendy by nemali uniknúť vašej pozornosti?

Keď budete mať vybraný materiál dverí a tiež spôsob ich otvárania, je čas myslieť na detaily. Napríklad na zárubne, ktoré sa stali postrachom moderných domácností. Ruku na srdce, nikdy nevyzerajú veľmi vábne. Preto si veľa ľudí dá záležať na tom, aby zárubne neboli vidieť a zasadia ich do sadrokartónu. Nebojte sa farebných dverí. Pokojne si kúpte dvere v čiernej farbe alebo vsaďte na metalickú sivú. Prechod z kuchyne do obývacej izby vyriešte dvojkrídlovými dverami. A čo kovanie? Obyčajná kľučka sa môže stať neobyčajnou, keď je potiahnutá kožou alebo vyrobená z tvrdeného skla.

 

 

 

 

Môže sa Vám páčiť