Je klimatizácia vhodná aj pre alergikov?

Je klimatizácia vhodná aj pre alergikov?

by spravca

Je tu jarné obdobie, ktoré je pre alergikov asi najnáročnejšie. Ľudí trpiacich rôznymi typmi  alergií neustále pribúda, čo pre budúcnosť nie je ani zďaleka peknou vyhliadkou. Ak sa na to pozeráme z hľadiska štatistiky, alergickou nádchou trpí približne 30 % populácie a astmatici zastupujú celosvetovo 5 %.

Predstavuje pre vás prechádzka v prírode počas tohto obdobia nie najpríjemnejší zážitok? Je teda na mieste, ak váhate, či je klimatizácia pre vás tým vhodným riešením.

Pri klimatizáciách sa medze nekladú. 

Ak ste mali doteraz pochybnosti o tom, či je klimatizácia vhodná aj pre ľudí s alergiou a astmou, hneď na úvod vás môžeme ubezpečiť, že áno. Dokonca vďaka rôznym filtrom pevných častíc a ionizérom im dokáže uľahčiť život.

Okrem toho, že klimatizácia v lete príjemne chladí, disponuje množstvom užitočných funkcií, ktoré odvlhčujú vzduch. Tým ho funkčne očisťujú a dezinfikujú. Baktérie, vírusy či plesne tak nemajú ani najmenšiu šancu.

Filtre pevných častíc dokážu filtrovať aj tie najjemnejšie častice o rozmeroch mikrometrov. Ich zdravotná funkcia je čoraz viac v popredí. Moderné klimatizácie sú v súčasnosti vybavené rôznymi smart technológiami na čistenie vzduchu.

Môžu preto pomôcť alergikom a asmatikom veľmi účinne. Vzduch dokážu očistiť od prachu, peľov, vírusov a ďalších nežiaducich látok.

Môžete ich využívať nielen v lete na chladenie vzduchu, ale pokojne aj počas iných ročných období. Ovzdušie vo vašom domove je vďaka tomu kvalitnejšie, čo má priamy vplyv aj na vaše zdravie a celkovú vitalitu. 

Samozrejme, ak chcete tieto funkcie využívať naozaj naplno, je potrebné, aby ste vaše klimatizačné jednotky udržiavali pravidelne. Plnú funkčnosť klimatizácie a zdravú prevádzku dosiahnete, ak ju minimálne raz ročne zveríte do rúk odborníkom.

V opačnom prípade sa vám prirodzene zanesie pevnými prachovými časticami, čo znemožní efektívne čistenie vzduchu. Je klimatizácia vhodná aj pre alergikov?

Aké sú najlepšie klimatizácie pre alergikov? 

Na stránkach TermoTeamu nájdete klimatizácie, ktoré majú spomínané funkcie výrazne zosilnené. Príkladom je Samsung WIND FREE PURE 1.0 s funkciou čističky vzduchu a filtrom PM1.0 zachytávajúcim aj tie najjemnejšie častice.

Táto klimatizačná jednotka navyše disponuje laserovým senzorom, ktorý analyzuje a zobrazuje aktuálnu kvalitu vzduchu. Ďalšou veľmi užitočnou funkciou je čistenie Freeze Wash, na ktoré vás upozorní aplikácia vo vašom smartfóne a klimatizácia sa sama vyčistí stlačením tlačidla.

Rovnako vhodnou klimatizáciou pre alergikov je DAIKIN STYLISH, ktorá pracuje s  inovatívnou technológiou Flash Streamer. Ide o typ plazmového výboja s technológiou čistenia vzduchu. Pomocou vysokorýchlostných elektrónov rozkladá peľ, plesne, roztoče a ďalšie alergény. 

Ak vám záleží na kvalite ovzdušia, ktoré dýchate, navštívte stránky TermoTeamu a presvedčte sa o tom na vlastnej koži.

 

Môže sa Vám páčiť