Ako vybrať ideálny bazén do záhrady?

Ako vybrať ideálny bazén do záhrady?

by spravca

Plánujete si toto leto zaobstarať bazén na záhradu? Chcete efektívne a rýchle riešenie, ktoré vás nebude stáť ani cent? Potom pre vás máme tip. Kúpte si nadzemný bazén.

Existuje široká škála bazénov rôznych priemerov a rôznych typov filtrácie. Uvedomujeme si, že pri výbere záhradného bazéna môže vzniknúť mnoho otázok, preto sme sa rozhodli odpovedať na tie najdôležitejšie.

Aká je najlepšia značka nadzemného bazéna?

Najznámejšie a najpredávanejšie značky bazénov sú Bestway a Intex. Ak sa pýtate, pre ktorú značku sa rozhodnúť, odpoveď je jednoduchá. Obe značky sú úplne rovnocenné a na trhu overené už roky. Obe značky kladú najvyšší dôraz na kvalitu a maximálnu spokojnosť zákazníkov.

Aký typ nadzemného bazéna je pre vás ideálny?

Široký výber nadzemných bazénov nájdete napríklad na Hawaj.sk. Nájdete tu bazény s konštrukciou, s nafukovacím lemom, ako aj bazény s filtráciou a bez filtrácie. Obrovskou výhodou bazénov s nafukovacím lemom je jednoduchá konštrukcia, minimálna údržba a rozumná cena. Pokiaľ ide o bazény s konštrukciou, môžete si vybrať z niekoľkých veľkostí a typov. Rozdiel hľadajte najmä v hrúbke bazénovej fólie, materiáli použitom na konštrukciu bazéna a príslušenstve bazéna alebo v type filtrácie, ktorá je súčasťou bazénovej súpravy.

Ako si vybrať správnu veľkosť nadzemného bazéna?

Výber veľkosti bazéna je najzložitejšou otázkou. Bazény sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a tvaroch. Sú okrúhle, oválne alebo obdĺžnikové bazény. Pri výbere veľkosti však vždy majte na pamäti objem vody, ktorý potrebujete na naplnenie bazéna.

Ktorý filtračný systém bazéna si mám vybrať?

Bazénovú filtráciu možno v skutočnosti jednoducho rozdeliť na pieskovú a kartušovú. Líšia sa svojím výkonom, teda množstvom vody, ktoré dokážu prefiltrovať za hodinu, a tiež účinnosťou, s akou dokážu zachytiť nečistoty a baktérie v bazéne. Princíp oboch filtračných systémov je však jednoduchý. Voda preteká cez filter, kde sa súčasne čistí a vracia späť. Odporúčame používať filtráciu každý deň, aby sa prefiltroval celý obsah vody. Preto odporúčame vybrať filtráciu s dostatočnou kapacitou v závislosti od objemu vody vo vašom bazéne.

 

Môže sa Vám páčiť