Chystáte sa na výkop zapusteného bazéna

Chystáte sa na výkop zapusteného bazéna? Nezabudnite si požičať minibager

by spravca

Ak ste niekedy mali tú česť okúsiť prácu s lopatou a krompáčom, určite ste veľmi rýchlo objavili svoje limity. Na realizáciu výkopov väčšieho rozsahu (ako pri zapustenom bazéne) sila rúk jednoducho nestačí a jediným rozumným riešením je bager alebo aspoň minibager. Prečítajte si, prečo sa neoplatí začínať výkop bazéna bez neho.

Ak máte minibager, nepotrebujete ďalšie stavebné stroje

Minibager vám značne zjednoduší a urýchli množstvo výkopových prác pri stavbe domu. Pri väčších výkopoch ako napr. na samostatnú pivnicu alebo zapustený bazén, je však už nevyhnutnosťou.

Okrem toho však s pomocou pripojiteľného príslušenstva nahradí aj iné stavebné stroje. Vďaka svahovacej lyžici ho budete môcť použiť na vyrovnávanie terénu a manipuláciu so sypkými materiálmi, vibračná plošina z neho urobí výkonný zhutňovač pôdy pod bazénom.

Pri výbere minibagra na výkop veľkého bazéna si dajte pozor na jeho parametre. Jednak počítajte s tým, že vďaka menej výkonnej hydraulike nevykoná taký objem práce ako klasický bager. Ďalším chytákom môže byť max. rypná hĺbka. Najmenšie modely totiž môžu byť schopné kopať iba do hĺbky 1,5 m, čo pre väčšie bazény nemusí stačiť.

Namiesto brigádnikov požičovňa stavebných strojov

Minibager je na staveniskách rodinných domov v posledných rokoch štandardom, niektorí ľudia sa však jeho použitiu bránia. Dôvodom je, samozrejme, vysoká cena – peniaze na jeho obstaranie má málokto a hodinové sadzby minibagristov tiež nie sú zanedbateľné.

Existuje však aj alternatíva – požičovňa stavebných strojov, od ktorej si môžete bager prenajať, a to často za cenu hlboko pod 100 € za deň. Ak si spočítate hodinovú mzdu 5 robotníkov, ktorí budú kopať bazén strednej veľkosti 30 m3 ručne 5 dní, zistíte, že požičovňa stavebných strojov je veľmi výhodnou investíciou.

Môže sa Vám páčiť