Ako pripraviť exteriér vášho domu na zimu?

Ako pripraviť exteriér vášho domu na zimu?

by spravca

Obdobie, ktoré skúša našu odolnosť voči chladnému počasiu a jeho mnohým nástrahám, je tu. Okrem nás, ľudí, sú však dažďom, snehu, vetru a ďalším vrtochom prírody a počasia vystavené aj strecha a fasády nášho domu. Ako ich pripraviť na toto obdobie?

Aj v zime je vlhkosť najväčším rizikom 

Znečistenie strechy a fasády je do veľkej miery zapríčinené vlhkosťou, a to v ktoromkoľvek ročnom období. Najhoršie je pre ne však práve zima. Nedostatok slnečného žiarenia umožňuje vlhkosti udržiavať sa na povrchu. Ak sa nestíha vyparovať, stáva sa miestom, kde sa škodlivým organizmom ako sú plesne, riasy, machy a lišajníky, začne dariť.

Ak ich prítomnosť zanedbáte, rozšíria sa nielen po povrchu fasád a strechy, ale začnú aj narúšať ich štruktúru.

Odpoveďou je čistenie fasád a strechy 

Väčšie riziko vášmu domu hrozí, ak má na fasáde a streche neželané organizmy už teraz. Stále je však čas zakročiť. Čistenie fasád z nich odstráni nielen škodlivé organizmy, ale aj zostatkový prach, smog a ďalšiu špinu. Čistenie striech zabezpečí, že sa z nej zmyjú machy, listy a ďalšie nečistoty. Dostane tak priestor dýchať a predídete tým narušeniu jej povrchu.

Pred čistením fasády - Bombafasada

Pred čistením fasády – Bombafasada

Na koho sa pri čistení fasád a striech obrátiť? 

Na Slovenskom trhu sa čisteniu striech a fasád venuje niekoľko spoločností. Väčšina využíva chemické prípravky, ktoré sú aplikované vysokotlakovými čističmi. Umývanie fasád a striech si tak “odnáša” aj okolie domu a životné prostredie.

Ekologické riešenie čistenia fasád a striech 

100 % ekologicky rozložiteľný roztok je patentovaná látka, ktorú vynašla spoločnosť Bomba Fasáda. Pri čistení fasád je nanášaný pomocou valčekov a štetcov, ktoré nenarúšajú povrch fasády a okrem umytia ju aj zakonzervujú. Pri tomto type čistenia fasád sa tak eliminuje potreba použiť penetračný náter.

Ukážka čistenia strechy - Bombafasada

Ukážka čistenia strechy – Bombafasada

Tento roztok aplikuje Bomba Fasáda ja pri čistení striech. Na to, aby ju dôsledne umyla, používa výlučne vysokozdvižné vozíky, vďaka čomu sa roztok dostane aj do tých najnenápadnejších miest a vyčistí strechu na 100 %.

 

Môže sa Vám páčiť