Svetlo v interiéri a jeho atmosféra

by spravca

Nastal večer, za oknom za rozlieha tma. Náhle zhasne svetlo všade okolo. Na krátky okamih sa zastaví celý svet. Sekundu strachu vystrieda myšlienka na to, kde ostal položený mobil. A po chvíľke hľadania, máme to – svetlo.

V minulosti bolo treba na osvetlenie interiéru kus dreva, alebo nespočetné množstvo sviečok. Dnes je to už celkom jednoduché, stačí jeden klik a vypínač to zariadi za nás. Moderné možnosti sú neobmedzené. Vybrať si môžeme nielen farbu, od anjelskej bielej až po všetky odtiene žltej. Ale aj intenzitu. Napríklad slabé svetielko, ktoré ledva lapá po dychu. Alebo silnú žiaru, ktoré oslepuje zrak. Ich kombináciou dokážeme vytvoriť zakaždým inú a jedinečnú atmosféru, atmosféru domova.

Ak chceme s priateľmi pozerať športový prenos prevládajú jasné farby svetla. Sme radšej, keď vidíme na čipsy a pivo na stole. Keď však chceme prekvapiť partnera romantickou náladou predstavíme si tlmené svetlá. Ako to už býva vo všetkých veľkých filmoch.  A nesmie chýbať teplá večera. Vtedy sa zíde každý kúsok svetla. Dnes je to celkom jednoduché, už dokážeme naše svetlo ovládať a vytvoriť tak čaro domova na počkanie.

Nie menej dôležité je denné svetlo, ktoré preniká dovnútra. Ten príjemný pocit, keď prvý ranný lúč pošteklí špičku nosa. Teplo, ktoré cítiť zakaždým, keď slnko prenikne do celého domova. Radosť, ktorú dokáže slnečný svit vlievať do človeka. A ďalšie maličkosti ako – dúha na stene, veselé tiene na nábytku, aj odrazy zrkadiel. To všetko vyčaruje spokojný úsmev na tvári. Veci tak obyčajné a predsa výnimočné.

Vytvoriť zdanlivo náhodnú pozitívnu atmosféru domova nie je vôbec jednoduché. Vybudovať krásny a svetlý domov je často krát neľahkou úlohou architektov. Mnohí sa riadia práve svetlom, ktoré je pre nich kľúčovým faktorom. Prostredníctvom neho vytvárajú neopakovateľnú atmosféru a bývanie v Bratislave, a aj po celom Slovensku.

Každý nový projekt sa začína dôležitou otázkou, otázkou svetla. Či už je to bývanie na Kolibe, alebo v Petržalke. Jedinečnosť svetla dnes rešpektujú všetky novostavby v Bratislave. Slnečné svetlo im cez deň dodáva nezameniteľný nádych pokojnej atmosféry a večer tento pocit dopĺňa vhodne zvolené osvetlenie, ktoré šetrí nielen elektrickú energiu.

Môže sa Vám páčiť