Rekonštrukcia bytu či domu sa nezaobíde bez výmeny dverí

Rekonštrukcia bytu či domu sa nezaobíde bez výmeny dverí

by spravca

Väčšina ľudí má pri zariaďovaní bytu alebo domu dilemu akú farbu interiérových dverí uprednostniť. Otázka výberu farieb interiérových, ale tiež vchodových dverí je jednou z najdôležitejších, pretože dvere sú vždy tie, ktoré si všimneme ako prvé. Do malých miestností sú zväčšia najlepšou voľbou svetlé interiérové ​​dvere so sklom, prípadne v jednofarebnom dekore. Opticky zväčšia priestor a zdvihnú strop, vďaka čomu miestnosť naplnia svetlom a vzduchom. Výhodou tiež je, že takéto dvere sú ľahko kombinovateľné, a teda pri výbere nábytku či dekorácií sa môžete vyblázniť a nehľadieť na to, či sa štýlovo hodia k dverám alebo nie. Aké sú ďalšie zaručené triky na to, aby ste výber dverí zvládli bez starostí aj vy?

Nebojte sa presklenia!

Čím väčšia plocha presklenia na dverách, tým lepšie! Tieto elegantné interiérové dvere vytvárajú vzdušnú atmosféru, zanechávajú priestor presvetlený a zároveň nadčasový. Z hľadiska materiálu patria fóliované dvere medzi najlacnejšie, pričom vybrať si môžete z rôznych prevedení ako je dub, buk, orech alebo čerešňa. Kvalitnejším a odolnejším je CPL laminát, ktorý odoláva oderom i mechanickému poškodeniu, pričom v ponuke nájdete rôzne farebné prevedenia a štýly. Drevená dyha je najkvalitnejšia, čo sa však odzrkadľuje na vyššej cene. Výhodou však je, že takéto dvere vám vydržia pokojne aj desiatky rokov, pričom stačí dodržiavať zásady pri starostlivosti o drevo.

Správne umiestnenie dverí – ako na to?

Vhodné umiestnenie dverí pre pohodlné použitie v menšom byte a zároveň vizuálne zväčšenie priestoru má skutočne veľký význam. Interiérové a ak sa dá, tak aj vchodové dvere, umiestnite na stenu väčšej dĺžky, prípadne ku rohu miestnosti. Ak ste sa aj vy rozhodli pre radikálnu rekonštrukciu, pamätajte, že výroba eurookien podlieha v dnešnej dobe prísnym normám a štandardom, vďaka čomu sú ideálnou voľbou aj pre náročných zákazníkov.

 

 

Môže sa Vám páčiť