Rebrík ako spoľahlivý a pevný základ na práce okolo domu

Rebrík ako spoľahlivý a pevný základ na práce okolo domu

by spravca

Zima svojím vyčíňaním vôbec nešetrila strechu na vašom dome a ani okenice na menšej prístavbe? Na každú prácu vo výške sa musíme zabezpečiť rebríkom, udržateľných rozmerov a kvalít. Aké rebríky sú na práce vonku najobľúbenejšie?

Rebríkom zamedziť riziko pádu a iných úrazov

Pri prácach vo výške je len na „skok“ k rôznym nehodám. Preto si dvakrát premyslite, či opäť siahnete po práchnivejúcom rebríku zo stodoly alebo investujete do ľahších, bezpečnejších a skladateľnejších modelov. Pozor, máme nesprávne zaužívané, že rebríky si vyberáme podľa ich dĺžky.

Pre bezpečnosť sa treba orientovať podľa pracovnej výšky. Rozhodujúca je pritom tretia priečka na rebríku zhora – vyššie nestúpame. Klesá naša stabilita, zo strachu koncentrujeme pohľad nadol. Pád z rebríka je za takých okolností už len otázkou času. Preto radšej považujme tretiu priečku zhora za tú, ktorá udáva, do akej výšky na rebríku dosiahneme.

Rebríky nenáročné na uskladnenie

Nemôžete sa v kôlničke dostať k pomôckam, pretože vám cestu brázdia dlhé a ťažko prenosné rebríky? Skvelým riešením je ich všetky vymeniť za jeden všestranný teleskopický rebrík, certifikovaný vo viacerých skúšobniach sveta. Tieto rebríky vynikajú jednoduchou skladnosťou. Vystačí im priestor regálu, kút miestnosti alebo kufor auta. Dokazujú skutočne minimálnu úložnú veľkosť, ale multifunkčné využitie.

K prácam vo výške by sme sa nemali stavať podľa vlastného uváženia, ale podľa riadnych bezpečnostných pokynov. Neraz aj menšie práce okolo okien či odkvapov si vyžadujú rebrík s dostatočne širokou základňou, napr. v tvare mostíka. Majú funkciu prenosného lešenia. Teleskopické rebríky umožňujú taktiež prácu s klasicky dlhým rebríkom vo svojej celkovej výške. Na krátke opravné práce odporúčame teleskopický rebrík zložiť do tvaru A a pre bezpečnosť využívať protišmykové drážky na stupienkoch.

 

 

 

Môže sa Vám páčiť