Obávate sa o účinnosť textilných snehových reťazí? Obavy sú zbytočné

Obávate sa o účinnosť textilných snehových reťazí? Obavy sú zbytočné

by spravca

Čas sa nám posunul o hodinu dozadu, čo je predzvesťou začínajúcich zimných mesiacov. Pre motoristov je toto obdobie náročné z hľadiska údržby vozidla i samotného jazdenia. Prvou povinnosťou motoristov je prezúvanie pneumatík. Následne by mali začať uvažovať o kúpe snehových reťazí. I keď snehu v našich končinách ubúda, snehové reťaze sú za istých okolností povinné. Minimálne textilné si do kufra prihoďte, o ich účinnosť sa obávať nemusíte.

V nížinách snehové reťaze povinné nie sú

Predpokladáte, že v zime budete jazdiť len v nížinách alebo v meste? V tomto prípade vám stačí prezuť letné pneumatiky za zimné, napríklad pneumatiky Kormoran, a kupovať reťaze nemusíte. My vám však odporúčame minimálne do textilných investovať, pretože neviete, kedy vás povinnosti zavedú do horských oblastí alebo kedy sa dostanete do snehových závejov medzi obcami. Vyhovárať sa nemôžete na ich skladnosť, kvôli textilným reťaziam nemusíte dokúpiť strešný box. Po zložení zaberú toľko miesta ako lekárnička. No a čo sa jazdy do hôr týka, tam musíte snehové reťaze nasadiť na hnaciu nápravu vždy, keď je na vozovke sneh a úsek je vyznačený dopravnou značkou Použiť protisklzové reťaze.

Pozor na to, aké textilné reťaze kupujete

Pri kúpe textilných snehových reťazí si dávajte pozor na značku a certifikáty. Nie všetky textilné reťaze sú schválené ako variant kovových. Istotu budete mať, keď si kúpite textilné reťaze AutoSock. Tieto reťaze sa vyrábajú dokonca na dodávky a väčšie vozidlá. Ich najväčšou prednosťou je rýchle nasádzanie a veľmi dobrá účinnosť na ľade, ktorú dokázali mnohé testy. Textilné snehové reťaze AutoSock sú schválené na používanie vo všetkých krajinách EU.

Testy textilných reťazí dopadli veľmi dobre

Testami textilných reťazí sa zaoberali už mnohé motoristické magazíny a autokluby. Minulý rok autoklub ÖAMTC realizoval rozsiahly test až 9 značiek kovových i textilných reťazí. Výsledky testov pre textilné reťaze dopadli nad očakávanie dobre. Veľmi pôsobivé vlastnosti majú textilné snehové reťaze takmer vo všetkých zimných podmienkach. V niektorých prípadoch dosiahli vyššiu trakciu ako oceľové reťaze. Ich jediná nevýhoda je v dojazde. Výrobcovia síce uvádzajú dojazd okolo 400 km, ale stačí pár metrov jazdy po čistom asfalte a textil je nepoužiteľný.

 

 

 

Môže sa Vám páčiť