Neodtekajúca práčka – pre profesionálov hračka

Neodtekajúca práčka – pre profesionálov hračka

by spravca

Pre nejednu slovenskú gazdinku je práčka obrovskou pomocníčkou, pretože keď si pozrieme rôzne historické filmy, kde žienky perú bielizeň v potoku, nuž, povedzme si úprimne, sme rady, že to nemusíme riešiť takto a stačí nám stlačiť gombík. Keď sa však jedného dňa naša práčka začne „správať“ zvláštne, nie je nám už všetko jedno. Veď to poznáte…zápach, plný bubon vody či vodný kameň.

Prvá pomoc pre Vašu práčku

Práčka je ako my ľudia. Pokaziť jej náladu môže naozaj hocičo. Najčastejšou príčinou je vrah pračiek – vodný kameň, častice pracieho prášku či dokonca maličké časti textilu. Ako si zvoliť ideálne riešenie? Čo urobiť, aby ste práčke viac neuškodili ako pomohli? Nechajte to na profesionálov. Vybrať si v dnešnej dobe naozaj kvalifikovaný tím krtkovačov môže byť pekná fuška. Zákazník má nekonečné možnosti pri výbere tej vyvolenej firmy, ktorá ho príde zachrániť. Najčastejšie rozhodujú skúsenosti, recenzie a samozrejme ceny. U nás Vám garantujeme vysokú odbornosť a profesionalitu, vynikajúce hodnotenia a to všetko za férové ceny.

Prečo nestačí práčku podomácky opraviť?

Na internete je množstvo návodov, ako Vám práčku opraví 1/2 litra Coca – Coly či liter octu, no nie vždy ide o najšťastnejšie  a hlavne trvalé riešenie. Veľakrát je to naozaj najlepšie nechať na odborníkov. Skúsení krtkovači vedia čo majú robiť a hlavne ako sa k takémuto problému správne postaviť. Keďže odtokové potrubie práčky má veľmi maličký priemer, je obtiažnejšie sa k nemu dostať, no nie je to nič, čo by odborník na odtoky nezvládol. Vzhľadom na túto skutočnosť, je najlepším riešením tento odtok najprv trošku prefúknuť, čo je prvým a najmenej invazívnejším krokom, ktorý môžeme urobiť. V slovenských domácnostiach sme sa stretli s viacerými typmi odtokov a pri každom treba zvoliť iný prístup. Jedná sa o to, či ide o odtok zamurovaný v stene alebo ide o takzvaný nadomietkový pračkový sifón. Každopádne v konečnom dôsledku príde na rad krtko, ktorý je špeciálne vyrobený na čistenie užších priemerov potrubia a tento sifón krásne prečistí. Nespoliehajte sa na internetové recepty a radšej si v takýchto situáciách zavolajte profesionálov, ktorí Vás zbavia katastrofy, akou je neodtekajúca práčka. Koniec koncov, ak to vyriešite hneď, predídete rôznym ďalším komplikáciám a poškodeniam, čo Vás v konečnom dôsledku bude stáť oveľa viac peňazí.

Ako predísť poruche práčky?

Dbajte na pravidelné odstraňovanie vodného kameňa v práčke. Vodný kameň spôsobuje obrovské množstvo porúch spotrebičov, preto je jeho pravidelné odstraňovanie veľmi dôležité. Ďalšia možnosť, ako zabrániť, aby Vám práčka fungovala tak, ako má je, že budete dôsledne ukladať bielizeň do bubna. Poznáte to, keď dáte do práčky 10 párov ponožiek, no zrazu, keď bielizeň vyvešiate zistíte, že tých párov je len 9 a jedna „zúfalka.“ Je veľa dostupných sieťok či obalov na spodnú bielizeň, vďaka ktorým sa Vám bielizeň nedostane do priestoru, kam nepatrí a ako bonus sa Vám časti oblečenia nedotrhajú a neznehodnotia.

Môže sa Vám páčiť