Jednoduché tipy pre dekorácie, s ktorými si môžete skrášliť a zútulniť svoju terasu

Jednoduché tipy pre dekorácie, s ktorými si môžete skrášliť a zútulniť svoju terasu

by spravca

Zariaďovanie terasy je často podceňovanou záležitosťou. Akýkoľvek typ terasy, aj keď malý, ponúka veľa potenciálu, len ho treba dokonale využiť. Zariaďovanie nie je len otázkou umiestnenia stola a niekoľkých stoličiek, ale omnoho viac.

S trochou kreativy sa tento priestor môže stať oázou pokoja, kde môžete tráviť čas a relaxovať či usporiadavať večierky. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako prakticky vyzdobiť vašu terasu a zmeniť ju na neoddeliteľnú súčasť vášho domova.

Výber dekorácií závisí do veľkej miery od vášho osobného vkusu. No mali by ste myslieť na niekoľko vecí:

# 1. Stolík

Na vychutnanie rannej kávy na terase nepotrebujete viac ako elegantný stolík. Ak máte málo priestoru, môžete si vybrať napríklad taký, ktorý sa ľahko zloží alebo prepravuje. Takže ho môžete v prípade potreby uložiť do domu alebo garáže.

# 2. Záhradné lavice

Namiesto niekoľkých stoličiek a zmenšenia dostupného priestoru môžete využiť záhradné lavice alebo pohovky. Okrem optimalizácie priestoru zvyšujú pohodlie a sú oveľa stabilnejšie. Dbajte na to, aby bol matrac kvalitný a odolný voči nepriaznivému počasiu.

# 3. Využite zeleň

Terasy sú ideálnym prostredím pre rastliny. Kvetináče, sukulenty či vázy s kvetmi vytvoria prirodzenú atmosféru a to aj v strede rušného mesta. Rastliny tiež prispievajú k lepšiemu okysličovaniu vášho priestoru.

# 4. Využite priestor na stene

Na steny môžete zavesiť kvetinové boxy, obrazy či vodeodolné umelecké diela, ktoré vám opticky skrášlia priestor.

# 5. Použite nábytok, ktorý šetrí miesto

Na najlepšie využitie malého priestoru si môžete vybrať napríklad dizajnový nábytok v minimalistickom štýle.

# 6. Vytvorte si miesto v tieni

Ak sa chcete v letných mesiacoch ochrániť pred slnečnými lúčami, nainštalujte si markízu na tienenie terasy. Nielen že sú elegantné a moderné, ale pekne sfarbené slnečné markízy dodávajú celej terase veselý a živý nádych. Pre ešte viac harmónie môžete zladiť farby markízy s farbami nábytku alebo kvetov.

# 7. Zapáľte si sviečky

K vytvorenie príjemnej a útulnej atmosféry sa skvele hodia vonné sviečky. Taktiež sú ideálne na zahriatie v chladných zimných mesiacoch. Pozrite si návod ako si vybrať vhodnú sviečku na každú príležitosť.

Jednoduché tipy pre dekorácie, s ktorými si môžete skrášliť a zútulniť svoju terasu

Tip: inšpirujte sa aj pohodlným škandinávskym štýlom bývania.

# 8. Pohrajte sa s farbami

Nebojte sa experimentovať s farbami. Vonkajšie priestory vyzerajú atraktívne, keď sú skrášlené jasnými a živými farbami. Farbené kombinácie môžu dodať kus originality, ktorá často na mestských balkónoch chýba.

# 9. Aj dnu aj von

Nebojte sa na terasu aplikovať rovnaký interiérový dizajn, aký používate napríklad v obývacej izbe. Okrem stolov a stoličiek môžete zahrnúť aj ďalšie predmety, ako sú lampy, luxusný porcelán, malé knižnice či koberce. Uistite sa, že sú vyrobené iba z materiálov vhodných pre vonkajšie prostredie.

# 10. Menej je niekedy viac

Buďte kreatívni, no nepreháňajte to. Skutočná elegancia spočíva v jednoduchosti. Pár dobre umiestnených a estetických predmetov často vylepší terasu oveľa viac, ako veľa kusov nábytku a dekorácií.

Podľa veľkosti, tvaru a umiestnenia vašej terasy môžete využiť niektoré naše tipy. Dôležité je, aby ste cítili pohodlne, príjemne a využili každý voľný priestor.

 

 

 

 

Môže sa Vám páčiť