Ako inteligentné technológie ovplyvňujú naše životy

Ako inteligentné technológie ovplyvňujú naše životy

by spravca

Zvykli sme si na ne. Vdýchli život niektorým zariadeniam, a tak mnohé činnosti už nemusíme robiť my, ale naprogramované prístroje. Znie to trochu strašidelne, ale spotrebiče v našej domácnosti skutočne môžu pracovať bez nášho zásahu. V mnohých oblastiach života je to veľmi efektívne.

Šetria náš čas

Je skutočne možné ráno vstať a nemusieť osobne rozsvietiť lampy, zdvihnúť rolety alebo si uvariť kávu? Ak vlastníte inteligentné zariadenia, na tento spôsob života si rýchlo zvyknete. Vďaka tomu, že spotrebiče reagujú podľa toho, ako sú naprogramované, či ide o čas alebo nejaké situácie/schémy, získate oveľa viac času pre seba. Nemusíte mať v malíčku fyziku ani informatiku, ovládanie smart zariadení je intuitívne a deje sa to iba vďaka centrálnej riadiacej jednotke a pripojeniu na internet. Inteligentná domácnosť je prístupná komukoľvek z nás, bez ohľadu na finančné možnosti, a jej prvky sa dajú hocikedy dopĺňať či meniť. Inovácie sa rodia deň čo deň.

Šetria energiu a životné prostredie

Jedným z hlavných benefitov inteligentných technológií je fakt, že si vďaka nim dokážeme ustriehnuť spotrebu energií. Získavame nielen prehľad o aktuálnej spotrebe, ale takisto máme možnosť iba prostredníctvom smartfónu regulovať teplotu a kvalitu vzduchu v interiéri, môžeme vypínať a zapínať svetlá a spotrebiče jediným kliknutím prostredníctvom inteligentnej aplikácie, a čo je nemenej dôležité, vďaka tomu, že šetríme energiami, šetríme aj naše ťažko skúšané životné prostredie. Nemusíme mať predsa zapnuté rádio alebo zasvietené v obývačke, keď nie sme doma.

Cítime sa vďaka nim pohodlne a bezpečne

Na pocit pohodlia v inteligentnej domácnosti si tiež rýchlo zvyknete. Keď sa najbližšie začítate do dobrej knihy a uvedomíte si, že vám je chladno, jednoducho chytíte do ruky svoj smartfón a teplotu v priestore zvýšite. Zabudli ste zamknúť bránu? Nemusíte vychádzať z tepla do zimy, aj tento problém vyriešite na diaľku prostredníctvom inteligentnej aplikácie. Ešte si môžete aj zapnúť relaxačnú hudbu a po dočítaní knihy stlmiť osvetlenie, aby ste mohli pouvažovať nad tým, čo ste si prečítali alebo zažili počas dňa. Inteligentné bezpečnostné systémy vás udržia v pohode, aj keď ste sami doma, alebo keď doma nie je nikto. Len čo senzory a detektory zachytia nezvyčajný pohyb, dostanete na mobil informáciu a môžete včas zakročiť a nešťastiu sa vyhnúť.

 

 

Môže sa Vám páčiť