5 výhod tepelných čerpadiel

5 výhod tepelných čerpadiel

by spravca

V posledných mesiacoch získavajú tepelné čerpadlá na popularite. Iste ste aj vy čítali rôzne články, v ktorých sa hovorí o tepelných čerpadlách ako o technológii budúcnosti. Vyššia vstupná investícia do kúpy a inštalácie čerpadla sa kvôli vysokým cenám energie vráti oveľa rýchlejšie ako v minulosti. Na kompletné riešenie kúrenia vo veľkom rodinnom dome budete potrebovať len tretinu energie. Ak sa rozhodnete pre vykurovanie pomocou čerpadla, získate 5 nasledujúcich výhod.

1. Vysoká úspora na energiách

Začneme úsporou, ktorú sme v úvode spomínali. Čerpadlá dokážu usporiť dve tretiny výdavkov na energie – kúrenie i ohrev vody. Ak sa rozhodnete pre tepelné čerpadlá Panasonic ušetríte dokonca až 80 % výdavkov. Tak to už stojí naozaj za to, aby ste nad kúpou čerpadla začali seriózne uvažovať.

2. Riešenie aj pre staršie stavby

Tepelné čerpadlá Prešov značky Panasonic je možné inštalovať priamo na vykurovací systém starších domov. Nemusíte nič renovovať ani robiť nákladnú prestavbu. Tieto čerpadlá fungujú na princípe vzduch-voda, čo znamená, že montáž nie je tak nákladná ako pri iných typoch čerpadiel. Ušetrení budete od výkopových prác spojených s dodatočnými nákladmi a následnou úpravou terénu.

3. Vysoká účinnosť aj pri extrémnych mrazoch

Nové, inovatívne technológie zmenili pohľad na tepelné čerpadlá. V minulosti sa čerpadlá dostali do nepriazne, pretože neboli účinné v období, kedy teplota extrémne klesla. Tento nedostatok tepelných čerpadiel Panasonic vyriešil. Vaša domácnosť bude teplou oázou aj pri teplotách mínus dvadsať stupňov.

4. Tichá prevádzka a elegantný dizajn

Prevádzka tepelných čerpadiel je veľmi tichá. Vôbec nepostrehnete, že čerpadlo pracuje. Zároveň môžete všetky funkcie čerpadla ovládať pomocou aplikácie priamo z mobilného telefónu. Nezanedbateľný je tiež fakt, že tepelné čerpadlá majú elegantný a moderný dizajn.

5. Čerpadlá fungujú takmer bezúdržbovo

Tepelné čerpadlá fungujú bez toho, aby ste sa museli starať o ich údržbu. Napriek tomu sa môže stať, že vznikne porucha. Preto sa pri výbere čerpadla rozhodnite pre firmu, ktorá čerpadlá predáva i vykonáva servis. Servis tepelných čerpadiel Prešov Enertop sa postará o každú prípadnú poruchu rýchlo a odborne.

 

 

Môže sa Vám páčiť