5 výhod bicyklovania v meste

5 výhod bicyklovania v meste

by spravca

Na bicykloch je možné jazdiť po rôznom teréne. Vďaka rozmanitosti modelov bicyklov zdoláte rovný i hornatý terén, prejdete po skalách či preskočíte popadané vetvy. Bicykle však nie sú určené len na jazdenie v náročnom teréne. Sú taktiež jedinečným dopravným prostriedkom, ktorý sa dá využiť na prepravu po meste. Predstavujeme vám 5 výhod bicyklovania v meste.

1. S bicyklom ide všetko rýchlejšie

Ak si myslíte, že najrýchlejšia možnosť prepravy po meste je jazdenie automobilom, tak sa mýlite. Dlhé státie v kolónach cestu do práce či na nákupy predlžuje. S automobilom sa navyše nedostanete do úzkych uličiek alebo neprejdete po ulici, v ktorej sú zle zaparkované vozidlá. Naopak s bicyklom sa bez problémov prederiete medzi dvomi autami a nehrozí vám ani státie v zápche. Budete si jazdiť ako deti, ktoré si užívajú odrážadlo pre deti Strider.

2. Ranná rozcvička na nezaplatenie

Bicyklovanie je ideálnym spôsobom na jazdenie do práce. Počas rannej jazdy sa preberiete, rozcvičíte, prevetráte si hlavu a na rannej porade vám to bude raketovo myslieť. Ak máte prácu ďalej od bydliska, tak sa vám dokonca podarí schudnúť nejaké to kilečko a lepšie sa budete cítiť po všetkých fyzických stránkach. Nezabudnite však na príslušenstvo – doplnky na bicykle v podobe krytov na reťaze alebo blatníkov.

3. Zostanú vám peniaze na kávičku

Vďaka bicyklovaniu ušetríte balík peňazí. Naozaj nepreháňame, pretože úspora príde z viacerých strán – nebudete kupovať benzín, nebudete platiť poistenie za vozidlo a ani parkovacie miesto. Servis bicyklov Bratislava i v iných mestách je lacnejší ako servis vozidiel.

4. Žiadny stres nehrozí

Koľkokrát ste prišli na schôdzku vystresovaní, pretože ste meškali kvôli zápcham v meste? Takéto stresové situácie vám vďaka bicyklu nebudú hroziť. Samotné bicyklovanie je veľmi uvoľňujúce, prináša pocity slobody, relaxu a pôsobí na mentálne i fyzické zdravie. Na jazdenie s bicyklom po meste si tak zvyknete, že vaše auto zapadne v garáži prachom.

5. Myslite ekologicky

Myslieť by ste nemali len na prítomnosť, ale tiež na budúcnosť. Na budúcnosť vás i vašich detí. Environmentálne problémy sú neustále badateľnejšie, a preto je bicyklovanie v meste šancou pre prírodu. Na bicykli neprodukujete emisie, čo prispieva k ochrane ekológie.

 

 

Môže sa Vám páčiť